Reklam
Reklam
Reklam

Türkiye'den Hollanda'ya dönüşlerde yeni kurallar yürürlüğe girdi

Türkiye'den Hollanda'ya dönüşlerde yeni kurallar yürürlüğe girdi
10 Ağustos 2021 - 07:39
Türkiye'den Hollanda'ya dönüşlerde yeni kurallar yürürlüğe girdi

Hollanda hükümeti, Türkiye'de artan Covid-19 vaka sayıları sonrası yeni kuralları yürürlüğe soktu. Hafta sonundan itibaren yürülükte olan yeni kurallarda, ülkeye riskli ve yüksek riskli ülkelerden giriş yapacak olan yolculardan istenen testlerin geçerlilik süresinde saatler düşürüldü.

Hollanda Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, zorunlu olmadıkça gidilmesi tavsiye dilmeyen riskli ülkeler (turuncu renkli) kategorisinde bulunan Türkiye'den Hollanda'ya kara, hava, deniz ve demir yoluyla giriş yapacak olan Covid-19 aşılarının tamamını olmayan yolculardan istenen negatif sonuçlu PCR testinin geçerlilik süresini 72 saatten 48 saate, antijen testininin sürsini de 48 saatten 24 saate düşürdü.

Türkiye'den Hollanda'ya yolculuk yapacak olan yolcuların, Covid-19 aşılarının tamamını olduktan 14 gün sonra 'aşı pasaportu' veya 'aşı sertifikası' ile sorunsuz bir şekilde yolculuk yapılabileceğinin belirtildiği açıklamada, negatif sonuçlu PCR veya antijen test zorununluluğunun  12 yaşından büyükler için geçerli olduğu belirtildi.

Hollanda, Türkiye'den ülkeye giriş yapan yolculara uyguladığı 10 günlük karantinayı, kısa süre önce kaldırmıştı.  

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum