Reklam
Reklam

AK Parti Genel Başkan yardımcısı Efkan Ala, Avrupalı Türklere Hollanda'dan umut verdi

AK Parti Genel Başkan yardımcısı Efkan Ala, Avrupalı Türklere Hollanda'dan umut verdi
15 Ekim 2021 - 13:58
AK Parti Genel Başkan yardımcısı Efkan Ala, Avrupalı Türklere Hollanda’dan umut verdi

AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala, Hollanda’da Türklerle bir araya geldi. Türklerin dertlerini dinleyip önemli notlar alan Ala, “AK Parti olarak bugüne kadar hep Avrupalı Türklerin yanında olduk. Bundan sonra da olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullanarak Avrupalı Türkler için yeni bir eylem paketi hazırlıkları içerisinde olduklarını söyledi.

Hollanda’nın Lahey kentindeki Büyükelçilik Rezidansı’nda önce Türk basın mensupları ve daha sonra STK yöneticileriyle bir araya gelen Ala, ülkede yaşayan Türklerin sorunlarını dinledi.

AK Parti İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya, Türkiye’nin Lahey Büyükelçisi Şaban Dişli, UİD Genel Başkanı Köksal Kuş ve UİD Hollanda Bölge Başkanı Turan Atmaca ve çok sayıda STK yönetişinin katıldığı toplantıda, Hollandalı Türklerin sorunlarını dinledikten sonra bir değerlendirme yapan Ala, “Biz AK Parti olarak bugüne kadar hep Avrupalı Türklerin yanında olduk. Geçmiş 15 yıla bakıldığında Avrupalı Türkler için neler yaptığımız ortada. Tabii ki bundan sonra da yapacağımız çok şeyler var. Avrupa ülkelerine yapmış olduğumuz ziyaretlerimizde Avrupalı Türklerin istek ve arzularını not ediyoruz. Almış olduğumuz bu notları ülkemizde değerlendirmeye alıp kararlar alıyoruz. Şimdi de Avrupalı Türkler için yeni bir çözüm paketi hazırlığı içerisindeyiz. Bu pakette Avrupalı Türklerin sorunlarının çözümleri olacaktır. Tamamlanır tamamlanmaz açıklamasını yapacağız. Ama bu ne zaman tamamlanır o konuda şu an bir şey söyleyemem” diyerek Avrupalı Türklere umut verdi.


 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum