Reklam

Başkent Amsterdam'da filografi sergisi açıldı

Başkent Amsterdam'da filografi sergisi açıldı
06 Ekim 2021 - 12:59
Başkent Amsterdam’da filografi sergisi açıldı

Sanat çalışmalarını başkent Amsterdam’da sürdüren Kezban Arslan, ikinci ‘kişisel filografi’ sergisini açtı. Amsterdam Rhone Event Center’de gerçekleşen serginin açılışına, Türkiye’nin Amsterdam Başkonsolosu Engin Arıkan, Amsterdam Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Abdullah Altay, Türk STK temsilcileri, sanatseverler ve vatandaş katıldı.

Eserlerini ilk kez geçen yıl sanatseverlerin beğenisine sunan filografi sanatçısı Arslan, bu yıl ikincisi kişisel sergisi ve yeni çalışmalarıyla tekrar sanatseverlerle buluşmanın mutluluğunu yaşadı. Serginin açılışında bir konuşma yapan Arslan, konuşmasında “İnsanlık olarak zor bir süreçten geçtik, hala geçiyoruz. Bu zor süreç benim için, kendime ve çalışmalarıma daha fazla zaman ayırmamı beraberinde getirdi. Salgın sürecinde, daha çok çalıştım. Ortaya 80 yeni eser çıktı. Bu eserlerimi, bir kültür ve sanat şehri olarak bilinen başkent Amsterdam’a ve elbette siz değerli sanatsevere kazandırmanın mutluluğunu duymaktayım. Ayrıca, çalışmalarımla, istenirse bir Türk kadınının neleri başarabileceğini de, içinde yaşadığımız topluma göstermiş olmanın gurunu yaşamaktayım” ifadelerini kullandı.

Açılış programında, Amsterdam Başkonsolosu Engin Arıkan da bir konuşma yaparak, filografi sergisine katılmaktan duyduğu memnuniyeti belirterek, sanatçı Kezban Arslan’a başarılar diledi.

Sergide yer alan göz nuru ve el emeği eserlerde, Türk İslam motiflerinin ağırlıklı olarak çalışıldığı ve Hollanda Kralı Willem Alexander ile eşi Kraliçe Maxima’nın büyük boy filografi çalışması da dikkat çekti. Türkiye ve Hollanda’nın ortak sembolü olan ‘Lale’ motifi ise serginin baş köşesinde yer aldı.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum