Reklam

Ferdi Kadıoğlu, bir ay içerisinde A Milli Takım konusunda kararını verecek 

Ferdi Kadıoğlu, bir ay içerisinde A Milli Takım konusunda kararını verecek 
04 Ekim 2021 - 14:40
Ferdi Kadıoğlu, bir ay içerisinde A Milli Takım konusunda kararını verecek 

21 yaşındaki Ferdi Kadıoğlu'na Türkiye’den henüz resmi bir teklif yok. Türkiye’nin yeni hocası Stefan Kuntz’un Ferdi hakkında bilgiler topladığı ifade ediliyor. 

Ferdi Kadıoğlu'nun şu an ne Hollanda ne de Türkiye için forma giymesi netlik kazanmazken, bu konuda edinilen bilgilere göre genç oyuncunun öncelikle hangi milli takımı seçeceğine karar vermesi, sonrasında kendisinin Türk vatandaşlığı için başvuruda bulunması gerekiyor. Basın mensuplarıyla kahvaltıda buluşan Milli Takım'ın yeni teknik direktörü Stefan Kuntz; "Öncelikle Ferdi’nin hangi milli takımı seçeceğine karar vermesi gerekiyor. Daha sonrasında kendisinin Türk vatandaşlığı için başvuruda bulunması lazım. Ardından kendisi için FIFA nezdinde milli takım değişikliği başvurusu yapılabilir." ifadelerini kullandı.

Son olarak Haziran ayında Hollanda U21 Milli Takımı ile sahaya çıkan Kadıoğlu, 7 Ekim'de 22 yaşına girecek. Hollanda U21 takımında 21 yaşında oynadığı için ve şu anda davet görmediği için başarılı oyuncunun, Türkiye adına oynama hakkı bulunuyor.

Ancak kendisinin Türk vatandaşlığı için başvuruda bulunması, sonrasında da federasyonun FIFA nezdinde başvuru yapması gerekiyor. Ferdi Kadıoğlu, şu an Fenerbahçe'de Türkiye ligi kuralları gereği mavi kart ile Türk statüsünde forma giyiyor.

BABASI KİMLİĞİNİ PAYLAŞTI, DAHA SONRA SİLDİ

Ferdi Kadıoğlu'nun babası Feyzullah Kadıoğlu, sosyal medya hesabından oğlunun kimliğini paylaştı. Feyzullah Kadıoğlu paylaşımında; "Ferdi Kadıoğlu TC kimlik kartı gerisini size bırakıyorum TFF." ifadelerini kullandı ancak daha sonra bu paylaşımı sildi.

 


 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum