Hollanda'da Osmanlı Camisi'ne saldırı

Hollanda'da Osmanlı Camisi'ne saldırı
11 Kasım 2020 - 15:42 - Güncelleme: 12 Kasım 2020 - 10:38
Hollanda’da Osmanlı Camisi'ne saldırı

HOLLANDA’DA bir hafta içerisinde ikinci bir camiye daha saldırı gerçekleşti. Rotterdam kentindeki Versaar Türk İslam Merkezi’ne gerçekleşen saldırı sonrası şimdi de Kuzey Hollanda’nın Zaandam kentinde Milli Görüş Federasyonu’na bağlı Osmanlı Camisi’ne saldırı oldu.

Güvenlik kameralarını devre dışı bırakmayı başaramayan saldırgan veya saldırganlar, camin camlarını taşlarla kırdıktan sonra kayıplara karıştı.

Osmanlı Camisi Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Genç, hafta içerisinde gerçekleşen olayla ilgili “Saldırının kim veya kimler tarafından yapıldığını bilmiyoruz fakat endişeliyiz. Yaşanan olayı polise bildirdik fakat henüz polisten gelen giden olmadı. Böyle bir saldırı kiliseye olmuş olsaydı dünya ayağa kalkardı. Saldırı camiye olduğu için sıradan bir olaymış gibi tutum içerisinde olmaları bizim üzüntümüzü daha da arttırdı. Camimize ilk kez böyle bir saldırı oldu. İnanın, bu saldırıların sorumlusu, İslam’ı ve göçmenleri hedef alan siyasiler ve medyadır” ifadelerini kullanarak tepkilerini dile getiridi.  

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum