Hollanda'da Türk İslam Kültür Merkezi'ne saldırı

Hollanda'da Türk İslam Kültür Merkezi'ne saldırı
08 Kasım 2020 - 21:07 - Güncelleme: 08 Kasım 2020 - 21:19
Hollanda'da Türk İslam Kültür Derneği'ne saldırı

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un başta İslam olmak üzere Türkiye ve Başkan Erdoğan'ı hedef alan açıklamalarından sonra Avrupa'da yaşayan Türklere saldırılar artmaya başladı.

Fransa ve Almanya'dan sonra Hollanda'nın Rotterdam kentinde uzun yılllardır hizmet veren Versaar Türk İslam Kültür Merkezii'de ırkçıların hedefi oldu. Irkçılar dernek binasının dış duvarlarına "Kökünüzü kazıyacağız", "Defolun gidin" şeklinde ırkçı yazılar yazarken, polis, kayıplara karışan saldırganların peşine düştü.  

Geniş çaplı soruşturmanın başlatıldığı olaydan dolayı üzüntülü olduklarını söyleyen Versaar Türk İslam Kültür Merkezi Başkanı Muammer Bilgiçli, "Irkçıların hedef tahtasına konulmamızdan sorumlu siyasilerdir. Avrupa genelinde ve Holalnda'da artan İslam ve göçmen karşıtı ırkçı saldırılar, bizleri huzursuz etmektedir. Temennimiz, bir an önce bu soruna bir çare bulunması yönündedir. Bu ülkedeki güvenliğimiz ve huzurumuzdan hükümet sorumludur" ifadelerini kullanarak duvarlara yazılan ırkçı ifadelerin yer adığı yazıları, kendi imkanlarıyla sildiklerini söyledi. 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum