Reklam
Reklam
Reklam

Gurbetçi aile dönüş yolculuklarında 14 yaşındaki kız çocuklarını benzincide unuttu

Gurbetçi aile dönüş yolculuklarında 14 yaşındaki kız çocuklarını benzincide unuttu
11 Ağustos 2021 - 07:40 - Güncelleme: 11 Ağustos 2021 - 08:19
Gurbetçi aile dönüş yolculuklarında 14 yaşındaki kız çocuklarını Sırbistan'da benzincide unuttu

Yaz tatillerini memlektlerine geçirdikten sonra karayolunu tercih ederek ikamet ettikleri ülkeye geri dönüş yolculuğu yapan gurbetçi Türk ailesi, 14 yaşındaki kız çocuklarını Sırbistan'da bir benzincide unuttu. Çocuklarının araçta olmadığının farkına 140 km sonra varan aile,  Lapova kentinde polise başvurdu. Lopova polisinin alarma geçirdiği Nş polisi, 14 yaşındaki kız çocuğunu gözü yaşlı bir şekilde unutulan benzincide bir bankta otururken buldu.

OIay, 7 Ağustos Cumartesi günü sabah 07:45 sularında Niş - Belgrad otoyolu üzerindeki bir benzincide yaşandı. Gurbetçi aile, ihtiyaçlarını gidermek için mola verdiği benzincide, uyuran 2 çocuğunu araç içinde bırakarak, lavaboya gitti. Lavabo dönüşlerinde araçlarına binerek yolcuklarına devam eden aile, diğer erkek çocuklarının uyanması sonrasında "ablam nerede ablam yok" demesinden sonra büyük bir korku ve telaş yaşayarak kız çocuklarının araçlarında olmadığının farkına vardı. Bulundukları yere en yakın kent olan Lapova'ya giderek  polise başvuran aile, polisten çocuklaırnın bulunması konusunda yardım istedi.

Lapova polisinin harekete geçirdiği Niş polisi, çocuğun unutulduğu benziye acil bir ekip gönderdi. Niş polisi, elinde kimlik kartı bulunan 14 yaşındaki kız çocuğu, benzincide bir bankın üstünde otururken gözü yaşlı bir şekilde buldu.

Polis, benzincide unutulan kız çocuğunu kısa süre sonra ailesine teslim etti. Kız çocuğunun verdiği ifadeye göre, uyandığında anne ve babasının araçta olmadığını görünce dışarıya çıkıp anne va babasını aramaya başladığını, arabanın park edildiği yere döndüğünde ise arabalarının yerinde olmadığını görünce gözü yaşlı bir şekilde anne ve babasını beklemeye başladığını söyledi.

Yaşanan olan Sırbistan medyasında geniş yer buldu.

https://www.telegraf.rs/vesti/srbija/3374616-neverovatan-potez-roditelja-zaboravili-cerku-14-na-pumpi-kod-nisa-setili-je-se-tek-kod-lapova 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum