Reklam
Reklam
Reklam

Hollanda'da iki Türk kızından Manavgat'a bir TIR dolusu yardım

Hollanda'da iki Türk kızından Manavgat'a bir TIR dolusu yardım
12 Ağustos 2021 - 09:04

Hollanda'da iki Türk kızından Manavgat'a bir TIR dolusu yardım

Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da yaşayan iki Türk kızı, bir tır dolusu yardım malzemesi ile birlikte Manavgat'a gitti. Orman yangınlarından etkilenen Mavavgat halkının yardımına koşan Aysel Özkaya Arslan ile Şirin Özkan Deveci (29) "Yangından dolayı gözümüze uyku girmedi. Az da olsa destek olmak istedik" dediler.

Orman yangınında mağdur olan vatandaşlara destek olmak için tır dolusu yardımla Manavga'a giden Türk kızlarına, Türk vatandaşlarının yanı sıra Hollandalılar da yardım etti. Bebek bezinden gıdaya, oyuncaktan giysiye kadar bir tır dolusu malzeme, halka dağıtılmak için Manavgat Atatürk Kültür Merkezi'nde oluşturulan Yangın Dayanışma Merkezi'ne teslim edildi.

Manavgat Atatürk Kültür Merkezi'nde yardımları teslim alan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, yardımsever Türk kızlarına yardımlarından dolayı teşekkür edeerek, "Ülke tarihinin en büyük yangınıydı. Acı olan doğanın tahrip olması. Doğanın yanında yerleşim yerleri tahrip oldu. Çok büyük bir acı. Bu acıyı da hem ülke içinden hem yurtdışından dostlarımız, yardımseverlerimizin yardımını görmek bizi çok sevindirdi. Manavgat halkı adına bu yardımlarda emeği geçen, katkısı olan herkese teşekkür ediyorum" dedi.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum