Reklam
Reklam
Reklam

Kapıkulede gurbetçiye yeşil sigorta zulmü

Kapıkulede gurbetçiye yeşil sigorta zulmü
26 Temmuz 2021 - 09:11
Kapıkulede gurbetçiye yeşil sigorta zulmü

Yaz tatilini memleketinde geçirebilmek için ailesi ile birlikte karayolunu tercih ederek Aksaray yolculuğuna çıkan Ahmet Şen (43), Kapıkule’de “Sigortanız Türkiye’nin Asya bölgesinde geçerli değil” engeline takıldı.

Yeşil sigorta kartında aracının sigortasının Türkiye’de geçersiz olduğunu belirten hiçbir ibarenin olmadığını söylemesine rağmen Kapıkule sınır kapısındaki görevliyi ikna edemeyen Şen, aracını 1 aylık geçerli olmak koşuluyla 400 TL karşılığında sigorta ettirdikten sonra Türkiye’ye girişine izin verildi.

Yaşadıklarına isyan eden Şen, “Yıllardır aynı şekilde Türkiye’ye sorunsuz giriş yaptım. Ama bu sefer araç sigortamın Asya’da geçerli olmadığını iddia eden Kapıkule’deki görevli Türkiye’ye girişime izin vermedi. İllaki aracımın sigorta yaptırmamı istedi. Yanında sigorta şirketimi aradım, onların ‘geçerlidir’ onayına rağmen mecburi olarak aracımı 400 tl karşılığında 1 ay sigorta ettirdim. Bu nasıl bir iştir anlamadım. Yeşil sigorta kartımda Türkiye’nin yanında sadece yıldır işareti var. O da Türkiye’de yeşil sigorta kartının mecburi olarak yanımda bulması için uyarı yapıyor, başka bir şey değil. Bu olay da yeni mi çıktı anlamış değilim” ifadelerini kullanarak yaşadıklarına isyan etti.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum