Reklam
Reklam
Reklam

Marmara denizi, Hollandalı gurbetçi aileyi üzdü

Marmara denizi, Hollandalı gurbetçi aileyi üzdü
24 Temmuz 2021 - 14:25
Marmara denizi, Hollandalı gurbetçi aileleri de üzdü

Bursa Karacabey sahlllerinde zaman zaman yoğunlaşan deniz salyası, Avrupalı gurbetçilerin Marmara deniz tatili planlarını da alt üst etti. Hollanda'nın Lahey kentinden 4 haftalık Bursa Karacabey Kurşunlu tatili için iki hafta önce yola çıkan iki çocuklu Atalay ailesi, Marmara denizinde gördükleri karşısında şok oldu.

Sabahın erken saatlerinde, sahilde küçük bir yunus balığının ölmüş olduğunu gördükten sonra artık denize de girmeye cesaret edemediklerini söyleyen aile fertleri, her denize girdiklerinde vücudlarının çiller gibi lekelendiğini, bu lekelerin kuruduktan sonra da temizlenmesinin çok zor olduğunu söylediler.

Marmara denzindeki salyaların Karacabey sahillerini istila etttiğini söyleyen aile fertleri "Bu denizi bu hale getirenler utansın. Denizin temizleme çalışmaları yapıldığı söyleniyor, ama bizler henüz buralarda bu konuda bir çalışma görmedik. Deniz tatil planımızı bu yıl Marmara olarak planladık. Fakat artık bu yaşadıkalrımızdan sonra, Marmara denz tatilimizi yarıda kesip, egeye gitmeye karar verdik" ifadelerini kullanrak yaşadıklarını HOLLANDA POSTASI'NA anlattılar.  

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum